1

Téma: tere nebo sat

Je jasné,že musím inovovat svoji elektroniku. Nevím jakou cestou jít. Je lépe koupit satelit a přijímat TV takto nebo zakoupit set top box? A jak je to s příjmem rozhlasu ?
Díky za odpověď

2

Re: tere nebo sat

Jsem trochu mimo tuto oblast, dělám jen opravy televizí. Ale kdybych si já měl vybrat, asi bych s velkou investicí nespěchal. Tím myslím že bych se nehnal do koupě nové ploché televize s digitálním tunerem. Podle mě nevýhody krutě převažují (hlavně ekonomické nevýhody, tedy náklady na pořízení, provoz a opravy). Zmíněné varianty (set top box nebo satelit) - záleží co od toho budu chtít. Set top box je velmi levné řešení, ale ke každému analogovému přístroji musí být jeden, a zatím nabídka stanic nic moc, nějakých 6, 7. Digitální satelit nabízí podstatně víc stanic, ale opět problém a vícenáklady, pokud chci na více přístrojích sledovat současně různé stanice. Ale to se pokud vím dá řešit. Ale asi by to chtělo kvalifikovanější odpověď někoho, kdo satelity montuje. Určitě se tu někdo objeví a odpoví lépe než já. Příjem rozhlasu, na to já vůbec neodpovím. Mám dojem že satelit má i rozhlasové kanály, ale sám satelit nemám a nikdy jsem se o ně nezajímal, to bych plácal vodu...

3

**** Petr ****

4

Těm, kdo otálejí s koupí musím sdělit, že se objevují stále nové a nové věci, takže co dnes máte nové, zítra už je staré. Vlasním plazmu a satelit. HD? S tímto se asi opravdu vyplatí ještě počkat, protože u nás ( čESKO) je to v plenkách, pokud nechcete koukat na cizinu. Tam už je to dál. Pokud chcete kvalitní příjem, tak jednoznačně preferuji CS LINK nebo SKY LINK, prostě družici 23,5° Astra. Mám na mysli satelitní příjem. Ten pozemní, i když je to digitál, také nedosahuje takové kvality obrazu, jako satelit 23,5°. České programy na Astře 19,2° nedosahují také tu kvalitu, jako vedlejší Astra. Zkuste si to sami, nalaďte si ČT 24 na obou Astrách a uvidíte ten rozdíl. Nebe a dudy. A další, ten zvuk. ČT začla vysílat v dolby, sice zatím ne v pětikanálu, ale ono to přijde. Pokud se ale opravdu nemůžete rozhodnout, tak tu máte spojení s celým světem přes net a tu už opravdu snad něco najdete.
Pokud si chcete pořídit satelit, já mám favorita v TOPFIELDu. Ale i jiné značky jsou také dobré. Záleží, co od toho očekáváte. Myslím, že dobrou volbou je mít v něm HDD a dva tunery, ty se opravdu vyplatí. Pak buď volit šilhajicí  satelit, nebo natáčení. Natáčení pořídíte do dvou tisíc.
Pokud chcete kvalitu, tak jednoznačně satelit, ale ten 23,5° Astra 3A.