1

Téma: Starý programovatelný kalkulátor

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně starého program.kalkulátoru TI-66. Mám ho už asi 20 let a zvykl jsem si na něj. Už ale nefunguje tak jako kdysi (nedá se programovat) a obávám se, že se "podrbala"  klávesa, která funkci programování zajišťuje resp. příslušný obvod pod ní.  Poraďte prosím, jestli se to dá nějak opravit, případně kam se obrátit. Vím, že mi 99% lidí poradí - vyhodit , ale za odbornou radu zbývajícího 1% budu vděčný. Děkuji, Honza

2

Re: Starý programovatelný kalkulátor

Nevím jestli někdo z techniků ze servisů zde v seznamu uvedených opravuje nebo opravoval tyhle věcičky. Jestli jo, určitě se ozve. Ani já tyhle chytré mašinky nikdy nespravoval a už ani nebudu (je to na mě moc malilinkaté). Ale když vezmu z jaké doby to pochází a co to bylo za výrobky (myslím že TIxx byly snad špička ne?), docela bych hádal, že půjde jen o únavu tlačítka a ne o vadu "obvodu pod ním". No a tlačítko by se možná nějak opravit či nahradit dalo. Mohl by to snad zkusit někdo kdo opravuje mobily nebo navigace, ten by měl mít potřebné pidinástroje a dostatečně dobré koukání smile

3

Děkuji za odpověď, nečekal jsem, že se ozve někdo tak brzy. Máte pravdu, TI-66 byl ve své době špička ale v mém případě jde spíše o "srdeční záležitost", i vzhledem k tomu, že dnes existují spousty programů, volně dostupných, které ledabyle nahradí vše, co uměla tenkrát TI šedesát šestka a myslím, že dovedou mnohem víc, takže po staré kalkulačce už neštěkne ani pes. No nic, ještě jednou díky za komentář, počkám, jestli se náhodou ještě někdo neozve.
Honza

4

Zdravím Tě Honzo...
Napiš prosím Tě,odkud jsi...
Myslím,že je nás tady více,kteří Ti dokážeme pomoci...A to z celé republiky..Tak ať je to někdo,ke komu budeš mít blízko...
miki

V pohoděěěěěě.....

5

6

Znovu dobrý den všem - ještě jednou musím opakovat, že to se mnou málem šlehlo o zem, kolik se mi ozvalo lidí. Jsem z Havířova, a zatím jsem nezjistil možnost, u koho se tady poblíž poptat. Vím, že dnes je super počítač i v hodinkách a na internetu jsou tisíce programů, ale jak říkám, je to pro mně spíše srdeční záležitost:). Pochopitelně, že by nemělo smysl investovat do nákladné opravy, když bych si mohl za stejné peníze koupit něco, co je dnes o deset úrovní výše. Proto jsem se chtěl poptat, zda se někdo takovými záležitostmi (v podstatě archaickými) ještě dnes zabývá a zda vůbec má smysl se tím zabývat vzhledem k tomu, že určitě už žádné náhradní díly dostupné nejsou a pokud ano, jsou v ceně daleko převyšující smysluplnou opravu.
Přeji příjemný den, Honza

7 Naposledy upravil: Dýda (24-08-2011 23:16:49)

8

Děkuji za nasměrování, určitě se na ně napíchnu a ověřím, co se dá dělat - nechám to ale až na září ... dovolené atd ...
Pokud jde o házení flinty do žita, nic takového jsem ještě neudělal, zasukoval se mi řemen. No ale s tím brokem jsem to nepochopil : jde o brok, nebo o Broka ?=D

9