1

Téma: DVD rekordéry

Nemůžu se nikde dočkat rady. Prosím o pomoc.
Mám monitor sloužící i jako TV, je v něm již DVB-T příjem. S ním mám propojen dvd rekordér bez DVB-T a nejde mi z TV nahrávat. Je nutné nějaké speciální propojení, musím mezi TV a rekordér dát příjímač DVB-T nebo je jiné řešení ??

Díky za pomoc. S pozdravem J.Š.

2

Re: DVD rekordéry

Dobrý den,
neuvádíte žádný bližší typ monitoru, jakým způsobem jej máte s DVD rekordérem propojen apod.,  takže jenom všeobecně:
Aby jste mohl z monitoru na DVD rekordér nahrávat, musí být především monitor/TV opatřen AV výstupem (např. konektory CINCH označené VIDEO OUT, AUDIO OUT a nebo konektor SCART). Tento AV výstup se příslušným kabelem propojí s AV vstupem DVD rekordéru.
Na DVD rekordér nahráváme pak přes tento příslušný AV vstup, což je nutné také před nahráváním zvolit na DVD rekordéru!

Například:
Pokud jsme monitor s DVD rekordérem propojili kabelem SCART který jsme do DVD rekordéru zasunuli do vstupu označeného AV1, pak musíme před nahráváním zvolit na DVD rekordéru vstup AV1.  Je to stejné jako by jste chtěl nahrávat například z kamery či nějakého jiného videopřístore. Tato propojení by měla být uvedena v návodu k DVD rekordéru.

Je ale třeba upozornit že nahráváte to, na co se zrovna díváte na zapnutém monitoru/TV. Tedy monitor/TV musí být zapnut na programu který chcete nahrávat. Nelze současně něco jiného sledovat na monitoru a něco jiného nahrávat.

Pokud by jste chtěl nahrávat na váš DVD rekordér jiný program než který sledujete na monitoru, nebo nahrávat aniž by jste musel mít zapnutý monitor, pak by jste si musel opatřit nezávislý přijímač (set-top-box) který by jste kabelem SCART propojil s DVD rekordérem a používal jej pouze pro tento účel.  Zkrátka jako takový doplněk k DVD rekordéru který sám není pro příjem DVB-T opatřen.

**** Petr ****