1

Téma: Záruka na vyměněný díl hodinek

Dobrý den,

vylomený pásek hodinek z plastového pouzdra - reklamace v záruce - pouzdro hodinek vyměněno. Zajímalo by mě, jestli se tímto prodloužila záruka na pouzdro (pásek se opět vylomil tentokrát po záruce celých hodinek). Prodejce argumentuje že předchozí úkon byl oprava a tudíž záruka skončila.

Předem děkuji za odpověď, s pozdravem,
A. Vaňkát

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/k/kacha/data/www/forum/include/parser.php on line 791

2

Re: Záruka na vyměněný díl hodinek

Tenhle dotaz zjevně nepatří sem na toto fórum, nikdo z nás hodinky neopravuje. Nicméně měla by platit stejná pravidla jako v našem oboru, tedy že záruka na nový výrobek se prodlužuje jen o dobu po kterou byla věc v opravě a uživatel ji nemohl používat. To znamená, že byly-li hodinky opravené například za 7 dní, o těchto 7 dní by měla být prodloužena záruka. Záruka na nopvý výrobek nijak nesouvisí se záruční dobou na jakýkoliv měněný díl. Pokud například den před koncem normální záruční doby na počkání vyměním díl, na který je jinak záruka třebas rok, končí záruka na celý ten výrobek druhý den, protože jsem opravu provedl na počkání a nikterak jsem tedy neznemožnil uživateli tu novou věc používat po celou dobu záruky. Neznám přesné znění záručních podmínek, protože záruční opravy nedělám, možná mě někdo z kolegů doplní či poopraví, ale v zásadě by to mělo být jak píšu.

Jirka

3

Ano, myslím že je to přesně tak. Záruka se pouze prodloužila o dobu, po kterou byl výrobek (hodinky) v opravě.

**** Petr ****

4

Záruka se prodlužuje o dobu,po kterou byl výrobek v opravě.Nic víc,nic míň..
Jen mne udivuje,že Vám byla uznána reklamace na mechanické poškození
výrobku nesprávnou obsluhou..
V případě vylomení pásku z plastového pouzdra hodinek jde skutečně o reklamaci,
která neměla být uznána z důvodu,který popisuji výše..

V pohoděěěěěě.....