1

Téma: černobílý příjem DVB-T

Před několika dny jsem se setkal s tím, že na televizoru OVP, který je vybaven jak pro analogový příjem, tak pro příjem DVB-T, jde příjem analogu barevně, ale DVB-T jen černobíle. Protože se tento problém objevil i při příjmu vysílání ze SRN (Hoher Boden, 33. a 28. kanál) a televizor je v provozu asi 18 měsíců, doporučil jsem majiteli požadovat záruční opravu.

Dnes jsem byl pomoci s naladěním stejného typu TV a objevil se stený problém - analog jde barevně, DBV-T černobíle.

Zajímavé jsou okolnosti, které jsou společné:
- občas se na chvíli barevný obraz objeví
- majitelé obou přístrojů tvrdí, že s tím dříve problém neměli a že se problém objevil po tom, co si přelaďovali DVB-T (v prvním případě po změně výsílacího kanálu, ve druhé, kdy jsem to ladil dnes já po tom, co se to podařilo při seřazování programů omylem smazat)
- televizory jsou používané ve stejné oblasti (asi 2 km od sebe)

Máte někdo zkušenost s televizory OVP a příjmem DVB-T? Je pravděpodobné, že by u 2 stejných přístrojů byly 2 stejné závady, které se objeví po stejné činnosti?

Jinak ještě jedna chybička - chudák jeden z majitelů přístroje - to bylo lezení a úprav antény a stejně nechytí všechny německé programy jako jeho soused. Důvod? Set Top Box "umí" III. TV pásmo, televizory OVP ne a tak příjem 7. kanálu se mu vnutit nedá!

Díky za každou zkušenost, nápad, radu...

Jirka S.

2 Naposledy upravil: Dýda (26-12-2008 09:14:58)

Re: černobílý příjem DVB-T

3 Naposledy upravil: greywolf (26-12-2008 14:21:35)

Záleží na tom jaký dvbt přijímač (tzv settopbox máte) a jak je zkonfigurován (zejména formát výstupního videosignálu - zda RGB, CVBS - PAL, CVBS - SECAM atd...). Pak je důležitý druh propojení tv s dvbt přijímače (zda kabel SCART, banánky "Cinch", anténní šňůra (přes tzv. modulátor). Dále nám sdělte výrobce či model přístroje (OVP a číslo).

Jinak se nedá usuzovat kde vzniká ztráta barev.

Co se týká 7. kanálu a Němců tomu nerozumím. Dotaz je zmatený. Modulátor settoboxu je na 7. kanálu? Nebo Německý vysílač je na 7. kanálu? (potom se nabízí otázko lokalita, výkon, polarizace, místní podmímky - rušení).

4

Dobrý den,problém s černobílým obrazem na přijímačích OVP se  zabudovaným DVBT modulem je přímo v ve verzi softu 17.8 a méně. Musíte  navštívit autorizovaný servis  pro televizory OVP tam  modul vyndají  a zašlou do OVP k přeprogramování  na vyšší verzi softu.Tím bude problém vyřešen. Tato  oprava  je samozřejmě v rámci záruky a trvá asi týden. Záleží víceméně  na  rychlosti pošty. Přeji Hezký den. Slava